Пошук по сайту Пошук  |  Новини м. Бершадь та району Новини  |  Довідники: телефони, розклад руху автобусів, телефонні коди, поштові індекси Довідники  |  Безкоштовні оголошення Оголошення  |  Погода в Бершадь. Прогноз погоди на тиждень Прогноз погоди  |  Фото Бершадь Фотоальбом
Бершадь в інтернет - інтернет в Бершадь
" НА ГОЛОВІ БЛИСТИТЬ, А В ГОЛОВІ СВИСТИТЬ "
 Новини Новини  Бершадь. Історична довідка Бершадщина  Фото Бершадь Фотоальбом  Програма телепередач на тиждень Програма ТБ  Твори: Поезія Проза Вишиванка  Відправка SMS Djuice Ace&Base Kyivstar SMS  Форуми Бершадського району Форум
 Довідники: телефони, розклад руху автобусів, телефонні коди, поштові індекси Довідники  Безкоштовні оголошення Оголошення  Інтерактивні дослідження Ваша думка  Каталог сайтів Каталог сайтів  Курси валют Курси валют  Погода в Бершадь. Прогноз погоди на тиждень Погода  Пошук по сайту Пошук
     БЕРШАДЬ / Новини / Актуальна тема / СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ ПОСТРАЖДАЛИХ НА ВИРОБНИЦТВІ

Сучасний сайт про Бершадь знаходиться за адресою: www.bershad.uaНавігація
«« Наступна новина      [10 Квітня 2008p 18:40]       Попередня новина »»

СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ ПОСТРАЖДАЛИХ НА ВИРОБНИЦТВІ


Україна посідає друге місце після Португалії за травматизмом і 20-те після Китаю за загибеллю людей на виробництві.
Більшість аварій є наслідком неадекватної діяльності працівників, помилок самих працівників. А це зумовлено, як правило, низьким рівнем професійної підготовки, допуском до виконання небезпечних робіт осіб з підвищеним ризиком травматизму, перебування працівника в стані, що знижує надійність і безпеку діяльності тощо.
Незадовільні санітарно-гігієнічні умови праці призводять до того, що щороку зростає кількість осіб, які отримали професійні захворювання.
Питання соціальної захищеності постраждалих на виробництві та членів їх сімей в Україні, передбачені Законом України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Набрав чинності даний Закон з 1 квітня 2001 року. Реалізацію завдань, передбачених вказаним Законом, покладено на Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Основними завданнями Фонду є: проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних факторів, запобігання нещасних випадків на виробництві, професійних захворювань та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці; відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві від нещасних випадків або професійних захворювань; відшкодування матеріальної та моральної шкоди застрахованим і членам їх сімей.
Як відомо, Фонд існує в основному на кошти страхувальників, що надходять у вигляді страхових внесків.
Станом на 01.01.2008 р. по Бершадському відділенню ВД ФССНВ України зареєстровано 1016 страхувальників. Сплачують страхові внески до Фонду – 677, що складає 66,6% від загальної кількості зареєстрованих. У порівнянні з минулим роком їх кількість збільшилась на 135 осіб, але на 3% зменшилась кількість страхувальників, які сплачують кошти до Фонду (702-677).
Згідно із прийнятими розрахунковими відомостями про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду за 2007 р. по Бершадському ВВД ФССНВ нараховано страхових внесків в сумі 879503 грн.
За січень-грудень 2007-го проведено 172 перевірки фінансово-господарської діяльності страхувальників щодо нарахування, своєчасності та повноти сплати і цільового використання коштів в Фонд. Під час перевірок донараховано 1034 грн. страхових внесків та 910 грн. пені.
За минулий рік проведено зарахувань по соціальному страхуванню в рахунок внесків (допомога в зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності 22 потерпілим) в сумі 38747 грн.
В звітному періоді на поточний рахунок відділення надійшло внесків від страхувальників в загальній сумі 850619 грн. та 2053 грн. донараховано суми страхових внесків та пені, що нарахована за несвоєчасну сплату платежів.
В цілому план по надходженнях виконано на 106,26%. При плані 842500 грн. виконання склало 895247 грн.
Витрати по соціальному страхуванню склали 38746,66 грн.
Станом на 01.01.2008 р. сума несплачених платежів становить 97801 грн., в тому числі недоїмка склала 7356 грн.
У 2007 році надіслано 15 листів фізичним та юридичним особам з вимогою та 13 приватним підприємцям з пропозицією добровільно зареєструватися в Фонді. Проведеними взаємозвірками з РЦЗ виявлено та поставлено на облік за вказаний період 12 фізичних осіб, які використовують найманих працівників. За результатами проведених перевірок на винних накладено адмінштрафи.
Станом на 01.04.2008 року відділенням проводиться нарахування страхових сум по 293 справах потерпілих, що на 7 справ більше, ніж на 1 січня 2007 р.
За минулий рік потерпілим на виробництві та членам їх сімей виплачено 1538071 грн. відшкодувань. Крім того, за рахунок Фонду потерпілим виплачено пенсії на суму 192684 грн. Тобто, загальна сума виплат з Фонду склала 1730755 грн. В 2008-му виплати склали 274778 грн.
В 2007 році сума страхових виплат зросла на 470525 грн. у порівнянні з 2006-им.
Найбільший вплив на приріст сум виплат щомісячної допомоги справило запровадження нової схеми перерахунку страхових виплат з 1.03. 2006 р. З 1 березня 2008 року коефіцієнт збільшення страхових виплат – 1,125.
В минулому році згідно із висновком МСЕК на санаторно-курортне лікування було направлено 6-х потерпілих на виробництві. Проводиться компенсація на бензин та транспортне обслуговування потерпілих, які згідно із висновком МСЕК потребують автомобіль, але на даний час він їм не виділений, та інвалідам, яким такий транспорт виділений.
4 інваліди трудового каліцтва в 2007 році отримали автомобілі «Славута». На сьогодні на обліку знаходиться ще 2 потерпілих на отримання автомобіля.
На обліку в відділенні знаходиться 4 інваліди І групи, 48 – ІІ групи та 156 – ІІІ-ої. Всім їм за висновком МСЕК проводилась оплата на постійний сторонній догляд – 16737 грн.; побутове обслуговування – 16019 грн.; протезування – 71167 грн. В 2008 році ці цифри відповідно склали – 3374 грн. і 3922 грн. Оформлено 19 нових справ потерпілих.
Профілактика виробничого травматизму та професійних захворювань – одне з домінуючих завдань, покладених на Фонд. Проте запобігти нещасним випадкам дуже складно через існуюче недофінансування заходів з охорони праці. Стаття 19 Закону України «Про охорону праці» вимагає: «Для підприємств, незалежно від форм власності, або фізичних осіб, які використовують найману працю, витрати на охорону праці становлять не менше 0,5 відсотка від суми реалізації продукції. Для бюджетних організацій витрати на охорону праці передбачаються в державному або місцевих бюджетах і становлять не менше 0,2 відсотка від фонду оплати праці».
Проте небагато підприємств виконує ці вимоги. Як наслідок – велика кількість нещасних випадків, зростання професійних захворювань, гинуть люди.
В 2007 році сталось 20 нещасних випадків, в т.ч. 1 із смертельним наслідком. Всього постраждало 20 осіб. Це значно менше, ніж в 2006 році. В 2008-му станом на 1 квітня сталося 3 нещасних випадки.
З метою профілактики їх недопущення на виробництві та професійних захворювань страховим експертом проведено 86 перевірок. В ході перевірок виявлено 1457 порушень, направлено роботодавцям 86 подань. За рахунок Фонду в минулому році пройшли навчання з питань охорони праці 57 чоловік з отриманням посвідчень відповідного зразка. Представник Фонду – страховий експерт бере участь у всіх комісіях по розслідуванню нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Відділенням своєчасно і в повному обсязі щомісяця проводились виплати втраченого заробітку, проводилась індексація сум. Ліквідовано заборгованість перед Пенсійним фондом, яка склалась в минулі роки.
Фінансовий стан Фонду залежить від своєчасності сплати внесків страхувальниками. Більшість підприємств, організацій та установ своєчасно і в повному обсязі оплачують страхові внески до Фонду, але є, на жаль, і такі підприємства, які в минулому році не сплатили внесків. Це «Агромаш» Джулинка, КП Бершадський завод «Прогрес», СТОВ «Світанок» с. Шляхової, АПП «Надбужжя» с. Чернятки.
В той же час потерпілі, які отримали травми на даних підприємствах, з коштів Фонду отримують відшкодування своєчасно та в повному обсязі.
28 квітня в Україні відзначається День охорони праці. Організаційним комітетом з підготовки та проведення в Україні заходів з нагоди Дня охорони праці ухвалено рішення щодо проведення протягом 21-28 квітня 2008 року тижня охорони праці.
Протягом цього часу кожен роботодавець чи працівник повинен особливу увагу звернути на усунення наявних недоліків, створити максимально оптимальні умови безпечної праці на робочих місцях, посилити відповідальність всіх відповідальних осіб за порушення, що створюють підвищений ризик життю і здоров’ю людей.
Микола РИМАРЦОВ,
начальник Бершадського ВВД ФССНВ.

Версія для друку

Автор: Бершадський край [10.04.2008-18:40]
Постійна адреса: https://www.bershad.info/news/view-1716.html

Навігація
«« Наступна новина      [10 Квітня 2008p 18:40]       Попередня новина »»

Актуальна тема "Актуальна тема" - інші новини по темі
 • [10.04.08] КОНСУЛЬТУЄ ЮРИСТ
 • [10.04.08] СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ ПОСТРАЖДАЛИХ НА ВИРОБНИЦТВІ
 • [10.04.08] БУЛА Б ОХОТА – ЗНАЙДЕТЬСЯ РОБОТА
 • [28.03.08] ТИСЯЧА НЕ ЗМЕНШУВАТИМЕТЬСЯ
 • [26.03.08] ВОРОГ, ВІД ЯКОГО НЕ ВТЕЧЕШ
 • [26.03.08] ЯК МИ ВОДОЗАБЕЗПЕЧЕНІ?
 • [26.03.08] КРИНИЧНА ВОДА – ЛЮДЯМ
 • [10.03.08] СИТУАЦІЯ ПІД КОНТРОЛЕМ
 • [10.03.08] Актуально
 • [10.03.08] КУЛЬТУРА МІСТА – ТО НАШЕ ДЗЕРКАЛО

  Всі новини »   
 • Наприклад: Бершадь
  « Навігація »Тема дня Тема дня
  Актуальна тема Актуальна тема
  Є така думка Є така думка
  Нам пишуть Нам пишуть
  Вітаємо Вітаємо
  Відгуки Відгуки
  Гаряча лінія Гаряча лінія

  Нове в роботі Нове в роботі
  На полях району На полях району
  Спогади Спогади
  Дім. Сад. Город. Дім. Сад. Город.
  Наш друг - природа Наш друг - природа
  Здоров'я Здоров'я
  Спорт Спорт

  Персоналії Персоналії
  Трудові колективи Трудові колективи
  Сім'я Сім'я
  Народні ремесла Народні ремесла
  Знай наших Знай наших
  Цікаво Цікаво
  Виставка Виставка

  Влада Влада
  Інформує податкова Інформує податкова
  Партійне життя Партійне життя
  Трибуна депутата Трибуна депутата

  [ Новини · Безкоштовні оголошення · Довідники · Прогноз погоди · Фотоальбом · ТБ рограма ]
  Дякуємо за цікавість до нашого ресурсу!
  IhorK°©2003-2008
  ||||||||||| || ||||||||
  Зроблено в Україні

  bigmir)net TOP 100
  Програмування та дизайн Ігор Коновал
  Середа, 6 Липня 2022p 19:30
  DB 5 за 0.01250 сек
  www.bershad.ua