Однією з головних причин сліпоти є глаукома. Ця недуга вражає людей переважно старшого віку, хоча може зустрічатися в молодих, а іноді й у новонароджених.За статистичними даними 1-2% населення після 40 років хворіє глаукомою.В Україні налічується майже 200 тис. хворих. А скільки людей не підозрює у себе початок цієї підступної хвороби? Відомо чимало хвороб органу зору: катаракта, більмо, відшарування сітківки, різні запальні захворювання. Навіть при важких формах таких недуг у хворих залишається надія на те, що вони знову будуть бачити. При глаукомі втрата зору має безповоротний характер.
Докладніше »»»»
Через відділ у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації у дитячому центрі "Молода гвардія" м. Одеси протягом 2007 року оздоровлено 4 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 4 – дітей-інвалідів, 1 дитина з багатодітної малозабезпеченої сім'ї, 2 обдарованих дітей. Їх оздоровлення продовжується. Так, з 13.03.2008 р. троє дітей знову відпочили у цьому закладі (2 – позбавлених батьківського піклування та 1 дитина з багатодітної малозабезпеченої сім'ї). Двоє дітей з прийомної сім'ї відпочивають в "Молодій гвардії" з 04.04.2008 р.
7 квітня 1948 року 26 країн – учасниць ООН, з-поміж яких і Україна, остаточно оформили створення Всесвітньої організації охорони здоров'я. Відтоді ось уже 60 років відзначаємо цей день як Всесвітній день здоров'я. Нині він проходить під гаслом "Захистимо здоров’я від змін клімату".
Він починається 4 квітня і завершується 8 травня – у Всесвітній день Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, який відзначається у 186 країнах світу. Під час місячника червонохрестівці, волонтери збирають кошти для допомоги соціально-незахищеним верствам населення, активізують проведення різних акцій, посилюють пропагандистську роботу.
На адресу райсанепідстанції надходять скарги від споживачів, які користуються послугами ринків і торговельних майданчиків, про придбання продуктів сумнівної якості. Як свідчать рейди-перевірки на ринку, результати лабораторних досліджень, аналіз інфекційних захворювань, факти скарг дійсно мають місце. Так, в лютому було 3 випадки інфекційних ускладнень, хворі це пов'язують з вживанням продуктів, придбаних на ринку. В результаті лабораторних досліджень оселедців встановлено: вміст солі в них – від 3-4%, а якщо солі менше 6%, то оселедці є потенційно небезпечними і можуть стати причиною виникнення ботулізму.
За оцінками ВООЗ у період між 2000 і 2020 роками, майже 1 мільярд людей буде інфіковано на туберкульоз, 200 мільйонів захворіє та 35 мільйонів загине, якщо контроль за епідемією не буде посилено. Щороку помирає від цієї хвороби 10-11 тис., що становить більше 30 чоловік у день.Ситуація в Україні дуже складна – починаючи з 1995-го зареєстрована епідемія туберкульозу, вона невпинно прогресує та набуває загрозливих масштабів (оскільки кількість хворих перевищила 1% населення). Статистика свідчить про те, що в Україні щоденно реєструється 82 нових хворих на туберкульоз, а 30 помирає.
На нашій планеті найбільшим багатством є питна вода. Чиста, якісна вода є запорукою нашого здоров’я. Через воду можуть передаватися інфекційні та паразитарні захворювання, вона може стати причиною соматичних захворювань та отруєнь, якщо в ній незбалансований склад хімічних сполук і попадають токсичні речовини.