запевнив, розповідаючи про комплекс весняних польових робіт, начальник районного управління агропромислового розвитку райдержадміністрації В.С. Бондаренко.– Характерним для нинішньої весни є те, – сказав Василь Степанович, – що роботи на полях розпочалися дещо раніше звичних строків і їх комплекс ведеться повним ходом. Завершено посів ярого ячменю, вівса, ярої пшениці, гороху. На площах ярого ячменю з'являються сходи. Незважаючи на ріст цін на пальне, добрива, здійснюється догляд за посівами озимих, зокрема, позакореневе їх підживлення. Озимий ріпак вже підживлено. Прогнозуючи через м'яку зиму забур'яненість, у господарствах почали вносити по них гербіциди. На особливому контролі боротьба з шкідниками та хворобами.
Докладніше »»»»
Як вже повідомлялося, озимі зернові на полях району вийшли з зими в основному у доброму стані. Непогані види на ріпак. Єдиною, незалежною від нас проблемою, є хіба що досить незначні запаси вологи в грунті.Про ситуацію з підготовкою техніки, вирішенням інших невідкладних проблем на весняному полі діляться думками фахівці районної ланки.В.Г. Чорнобай, начальник інспекції Держтехнагляду у Бершадському районі:
Про ситуацію в аграрному секторі розповідає начальник районного управління агропромислового розвитку райдержадміністрації В.С. Бондаренко.Озимі зернові займають у нас площу більше 23 тисяч гектарів. Як показав відбір монолітів, лише 15 відсотків їх у задовільному стані, решта – у доброму.Більше, як на 9 тисячах гектарів вирощуємо і озимий ріпак, який також вийшов із зими у доброму та задовільному стані.Якщо орієнтуватися на розрахунки, проведені у сільгоспформуваннях, насінням ярих зернових – ячменю, вівса, проса, гречки господарства забезпечені. В даний час хіба що здійснюється його обмін на вищі посівні кондиції, перспективніші сорти. Більшість сільгоспформувань запаслися насінням кукурудзи і соняшнику.
Що не день, то все більше звужується фронт осінніх польових робіт у районі. Ведуться вони організовано. За даними районного управління агропромислового розвитку РДА, станом на 10 жовтня вже було обмолочено соняшник, сою, завершено посів озимих культур.Цукрові буряки було зібрано більше, як на половині площ, кукурудзу на зерно – на 60 відсотках. Жаль лише, що через засушливе літо результати нікого не радують.
Серпнево-вересневі дощі, що випали в достатній кількості майже у всіх регіонах області, сформували сприятливий режим вологозабезпечення, який гарантує отримання дружніх сходів, а також дає можливість більш об’єктивного вибору строків сівби. Разом з тим, швидка поява сходів підвищує ризик пошкодження сходів злаковими мухами і личинками хлібної жужелиці.
Цьогорічна засуха далася взнаки сільгоспвиробникам нашого району. Чогось подібного не пригадують навіть старожили. А от у СФГ "Новосулківське" дещо вдалося перехитрити природу.Урожайність на полях, звичайно, не така, як у сприятливі роки, а все ж вища від багатьох господарств. Озима пшениця, наприклад, видала по 34, озимий ячмінь – по 28 центнерів з гектара.
У Бершадській філії ТОВ "Зернопродукт" ще станом на 13 липня у Бирлівці, П'ятківці і Баланівці, які увійшли до її складу, було завершено обмолот озимої пшениці на 2,5 тис. га, на 500 га – ріпаку. Залишалося обмолотити ячмінь на 400 га – це на два дні роботи. Комбайни вже готувалися до перекидки у Тульчинську філію.