Пошук по сайту Пошук  |  Новини м. Бершадь та району Новини  |  Довідники: телефони, розклад руху автобусів, телефонні коди, поштові індекси Довідники  |  Безкоштовні оголошення Оголошення  |  Погода в Бершадь. Прогноз погоди на тиждень Прогноз погоди  |  Фото Бершадь Фотоальбом
Бершадь в інтернет - інтернет в Бершадь
" ЛІНИВИЙ ДВІЧІ РОБИТЬ, СКУПИЙ ДВІЧІ ПЛАТИТЬ "
 Новини Новини  Бершадь. Історична довідка Бершадщина  Фото Бершадь Фотоальбом  Програма телепередач на тиждень Програма ТБ  Твори: Поезія Проза Вишиванка  Відправка SMS Djuice Ace&Base Kyivstar SMS  Форуми Бершадського району Форум
 Довідники: телефони, розклад руху автобусів, телефонні коди, поштові індекси Довідники  Безкоштовні оголошення Оголошення  Інтерактивні дослідження Ваша думка  Каталог сайтів Каталог сайтів  Курси валют Курси валют  Погода в Бершадь. Прогноз погоди на тиждень Погода  Пошук по сайту Пошук
     БЕРШАДЬ / Новини / Народні ремесла

Сучасний сайт про Бершадь знаходиться за адресою: www.bershad.uaНародні ремесла

Сторінки:
[1]
 RSS-канал категорії 'Народні ремесла' [ 14.11.2007-20:20 ] «НА СТРУНАХ БАНДУРИ  НА СТРУНАХ БАНДУРИ

Точних даних про те, коли з'явилась на Україні бандура, немає. Дослідники припускають, що створено її на основі інструментарію древніх слов'ян. Але справжній розквіт кобзарства починається з 16-17 століть, одного з найбільш складних і напружених періодів в історії українського народу та його культури.

Докладніше »»»» 


 RSS-канал категорії 'Народні ремесла' [ 14.11.2007-20:19 ] «ЧАРІВНИЙ СВІТ ВИШИВАННЯ  ЧАРІВНИЙ СВІТ ВИШИВАННЯ

Cеред світлиць, які представляли територіальні громади Бершадщини під час її творчого звіту в області, увагу шанувальників такого виду мистецтва, як вишивання, привернула світлиця, яку представляла Устя. Однак не всі знають, що неабияка заслуга в тому і М.Д. Кавки, яка працює в сільському дитячому садочку "Барвінок".
Марія Дмитрівна, а саме про неї йде мова, не місцева, вона переїхала з сім'єю на постійне місце проживання в Устя з Івано-Франківська у 1999 році.

Докладніше »»»» 


 RSS-канал категорії 'Народні ремесла' [ 02.06.2007-8:31 ] «ПЕРЕМОГИ ЮНИХ НАРОДОЗНАВЦІВ  ПЕРЕМОГИ ЮНИХ НАРОДОЗНАВЦІВ

В рамках обласного тижня народознавства в конкурсі на юного майстра народних ремесел друге місце виборола учениця 11-го класу Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Олеся Гончар в номінації "різьба по дереву" (керівник – вчитель трудового навчання В.О. Рябоконь).
У конкурсі "Дивоцвіт тернової хустки – історична спадщина українства" переможцями стали учениця 9-го класу першої міської школи Мар'яна Тенетко і учениця 7-го класу Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Наталя Попук, які успішно захистили науково-пошукові роботи про родинну реліквію – тернову хустку і зайняли відповідно перше і третє місця. Про це повідомила директор станції юних натуралістів З.П. Панченко.


 RSS-канал категорії 'Народні ремесла' [ 22.04.2007-22:09 ] «ХРЕСТИКИ НА ПОЛОТНІ  ХРЕСТИКИ НА ПОЛОТНІ

Здавна у піст жінки вишивали, беручи благословення на заняття рукоділлям. Серед жінок і дівчат наших сіл багато охочих вишити і вимережити долю. Проблема рукодільниць – визначитися, як це зробити найкраще. Допомогти їм порадами може талановита вишивальниця з Баланівки Тетяна Василівна Кравець, роботи якої неодноразово фігурували у різних виставках.
– Тетяно Василівно, як навчитися вишивати "косим" хрестиком?
– Техніка проста. Спершу закріпити на зворотньому боці тканини нитку, потім голкою з ниткою пройти (в межах однієї клітинки) з лівого нижнього вічка в праве верхнє і протягнути голку в праве нижнє.
– Чи можна пришвидшити вишивання? Звідки розпочинати велику роботу – з середини чи від краю?

Докладніше »»»» 


 RSS-канал категорії 'Народні ремесла' [ 24.06.2006-9:02 ] «МИСТЕЦЬКІ ТАЛАНТИ  МИСТЕЦЬКІ ТАЛАНТИ

Відділ освіти РДА та районна галузева організація профспілки нещодавно провели фестиваль вчительської та учнівської народної творчості "Проліски надії", в якому взяли участь всі школи району.
Шкільні огляди були тематично спрямовані, проходили з оформленням виставок декоративно-прикладного мистецтва. Приємне враження справляли зовнішній вигляд, костюми учасників різних вікових груп. Більшість художніх колективів засвідчила високий рівень підготовки та виконавської майстерності як учителів, так і учнів.

Докладніше »»»» 


 RSS-канал категорії 'Народні ремесла' [ 19.10.2005-18:40 ] «А СОПІЛКА СЕРЦЕ КРАЄ...  А СОПІЛКА СЕРЦЕ КРАЄ...

Ніжний, мелодійний звук сопілки здавна чарував серця українців, адже цей простий духовий інструмент колись був дуже поширений на наших теренах. Складається вона із двох дерев’яних трубок з боковими отворами і свистками. Обсяг звучання сопілки спочатку був дуже невеликий – виконувати на ній можна було лише найпростіші мелодії. З часом музиканти сопілку вдосконалили, і вона навіть стала повноправним членом оркестру народних інструментів.
Але які дива витворяє цей нехитрий інструмент в умілих руках! Чарівні мелодії проникають у самісіньке серце, торкаються ніжних струн душі, і людину переповнює дивовижне піднесення, ні з чим не зрівняне. Саме такі почуття відчуваєш, коли слухаєш віртуозну гру зразкового дитячого ансамблю сопілкарів “Жайвір” Баланівського сільського будинку культури, якому виповнилося шість років.

Докладніше »»»» 


 RSS-канал категорії 'Народні ремесла' [ 13.07.2005-3:00 ] «МАЙСТЕР КРИНИЦІ ДІДУСЯ ЦВІРКА  МАЙСТЕР КРИНИЦІ ДІДУСЯ ЦВІРКА

Просто не віриться: інвалід Великої Вітчизняної війни (без ноги) після Перемоги повернувся в рідну Кіровку, що на Калинівщині, і викопав понад 500 криниць!
Не лише у рідному селі, але й в сусідніх Липовецькому, Погребищенському районах, місті Вінниці, навіть у Житомирській області.
Скільки треба мати сили, аби працювати, виховати п'ятеро дітей, утримувати сім'ю і відшуковувати життєдайні джерела...
Про подвиг Леоніда Івановича Цвірка дізналися московські кінодокументалісти творчої групи "Дороги времени", які торік приїжджали у Кіровку, щоб зняти про надзвичайну людину фільм. До речі, подолянин саме святкував своє 85-річчя. А нещодавно з Москви надійшли відеокасети із стрічкою про дідуся Цвірка. Першими глядачами фільму були односельчани копача криниць.
Наш кор.


Сторінки:
[1]Наприклад: Бершадь
« Навігація »Тема дня Тема дня
Актуальна тема Актуальна тема
Є така думка Є така думка
Нам пишуть Нам пишуть
Вітаємо Вітаємо
Відгуки Відгуки
Гаряча лінія Гаряча лінія

Нове в роботі Нове в роботі
На полях району На полях району
Спогади Спогади
Дім. Сад. Город. Дім. Сад. Город.
Наш друг - природа Наш друг - природа
Здоров'я Здоров'я
Спорт Спорт

Персоналії Персоналії
Трудові колективи Трудові колективи
Сім'я Сім'я
Народні ремесла Народні ремесла
Знай наших Знай наших
Цікаво Цікаво
Виставка Виставка

Влада Влада
Інформує податкова Інформує податкова
Партійне життя Партійне життя
Трибуна депутата Трибуна депутата

[ Новини · Безкоштовні оголошення · Довідники · Прогноз погоди · Фотоальбом · ТБ рограма ]
Дякуємо за цікавість до нашого ресурсу!
IhorK°©2003-2008
||||||||||| || ||||||||
Зроблено в Україні

bigmir)net TOP 100
Програмування та дизайн Ігор Коновал
Неділя, 14 Серпня 2022p 14:09
DB 5 за 0.00817 сек
www.bershad.ua