Точних даних про те, коли з'явилась на Україні бандура, немає. Дослідники припускають, що створено її на основі інструментарію древніх слов'ян. Але справжній розквіт кобзарства починається з 16-17 століть, одного з найбільш складних і напружених періодів в історії українського народу та його культури.
Докладніше »»»»
Cеред світлиць, які представляли територіальні громади Бершадщини під час її творчого звіту в області, увагу шанувальників такого виду мистецтва, як вишивання, привернула світлиця, яку представляла Устя. Однак не всі знають, що неабияка заслуга в тому і М.Д. Кавки, яка працює в сільському дитячому садочку "Барвінок".Марія Дмитрівна, а саме про неї йде мова, не місцева, вона переїхала з сім'єю на постійне місце проживання в Устя з Івано-Франківська у 1999 році.
В рамках обласного тижня народознавства в конкурсі на юного майстра народних ремесел друге місце виборола учениця 11-го класу Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Олеся Гончар в номінації "різьба по дереву" (керівник – вчитель трудового навчання В.О. Рябоконь).У конкурсі "Дивоцвіт тернової хустки – історична спадщина українства" переможцями стали учениця 9-го класу першої міської школи Мар'яна Тенетко і учениця 7-го класу Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Наталя Попук, які успішно захистили науково-пошукові роботи про родинну реліквію – тернову хустку і зайняли відповідно перше і третє місця. Про це повідомила директор станції юних натуралістів З.П. Панченко.
Здавна у піст жінки вишивали, беручи благословення на заняття рукоділлям. Серед жінок і дівчат наших сіл багато охочих вишити і вимережити долю. Проблема рукодільниць – визначитися, як це зробити найкраще. Допомогти їм порадами може талановита вишивальниця з Баланівки Тетяна Василівна Кравець, роботи якої неодноразово фігурували у різних виставках.– Тетяно Василівно, як навчитися вишивати "косим" хрестиком?– Техніка проста. Спершу закріпити на зворотньому боці тканини нитку, потім голкою з ниткою пройти (в межах однієї клітинки) з лівого нижнього вічка в праве верхнє і протягнути голку в праве нижнє.– Чи можна пришвидшити вишивання? Звідки розпочинати велику роботу – з середини чи від краю?
Відділ освіти РДА та районна галузева організація профспілки нещодавно провели фестиваль вчительської та учнівської народної творчості "Проліски надії", в якому взяли участь всі школи району.Шкільні огляди були тематично спрямовані, проходили з оформленням виставок декоративно-прикладного мистецтва. Приємне враження справляли зовнішній вигляд, костюми учасників різних вікових груп. Більшість художніх колективів засвідчила високий рівень підготовки та виконавської майстерності як учителів, так і учнів.
Ніжний, мелодійний звук сопілки здавна чарував серця українців, адже цей простий духовий інструмент колись був дуже поширений на наших теренах. Складається вона із двох дерев’яних трубок з боковими отворами і свистками. Обсяг звучання сопілки спочатку був дуже невеликий – виконувати на ній можна було лише найпростіші мелодії. З часом музиканти сопілку вдосконалили, і вона навіть стала повноправним членом оркестру народних інструментів.Але які дива витворяє цей нехитрий інструмент в умілих руках! Чарівні мелодії проникають у самісіньке серце, торкаються ніжних струн душі, і людину переповнює дивовижне піднесення, ні з чим не зрівняне. Саме такі почуття відчуваєш, коли слухаєш віртуозну гру зразкового дитячого ансамблю сопілкарів “Жайвір” Баланівського сільського будинку культури, якому виповнилося шість років.
Просто не віриться: інвалід Великої Вітчизняної війни (без ноги) після Перемоги повернувся в рідну Кіровку, що на Калинівщині, і викопав понад 500 криниць!Не лише у рідному селі, але й в сусідніх Липовецькому, Погребищенському районах, місті Вінниці, навіть у Житомирській області.Скільки треба мати сили, аби працювати, виховати п'ятеро дітей, утримувати сім'ю і відшуковувати життєдайні джерела...Про подвиг Леоніда Івановича Цвірка дізналися московські кінодокументалісти творчої групи "Дороги времени", які торік приїжджали у Кіровку, щоб зняти про надзвичайну людину фільм. До речі, подолянин саме святкував своє 85-річчя. А нещодавно з Москви надійшли відеокасети із стрічкою про дідуся Цвірка. Першими глядачами фільму були односельчани копача криниць.Наш кор.