Шістдесят років минуло з тих пір, як затихли ворожі гармати, розвіявся останній попіл із згарищ і засміялися голубі небеса. Мільйони людей полягли в боях. А багатьох зачепили війна по-іншому. У далекому 1942 році, коли ворог напав на мирний люд, жінок вивозили у Німеччину на примусові роботи. Однією з них була і нині вже покійна Софія Тодорівна Усатюк із Чернятки. У Німеччині вона працювала на військовому заводі, де і познайомилася з чоловіком-росіянином Костянтином Степановичем Будаєвим, якого теж насильно вивезли із СРСР.
Докладніше »»»»
Старшому поколінню подолян, зрештою, як і багатьом українцям та жителям інших країн, добре відоме це ім'я - Василь Михайлович Кавун. Ця людина пройшла славний трудовий шлях - від агронома до голови колгоспу та голови облвиконкому, першого секретаря обкому партії, відомого громадського діяча, депутата Верховної Ради СРСР шістьох скликань, члена Президії ВР СРСР, члена ЦК КПРС, депутата Верховної Ради України вже в період незалежності. Герой Соціалістичної Праці, кавалер п'ятьох орденів Леніна та інших нагород, він давно увійшов у різні енциклопедії. Його по праву називають "людиною з легенди".
Тетяна Костянтинівна Мотрук вже два десятиліття працює у магазині "Оптика". Вона тут не просто продавець, а й сама виготовляє товар. Він тут специфічний – окуляри. Тетяна Костянтинівна з великою увагою підходить до кожного відвідувача, адже мова йде про настрій, здоров'я, можливість людини бачити барви світу, не відчувати дискомфорту. А ще вона радить при будь-якому погіршенні зору не йти за окулярами на базар, а обов'язково звертатися до окулістів
Дем'янович Володимир Митрофанович народився в 1887 році в м. Бершаді Вінницької області. Батько служив інспектором по господарству цукрового заводу, дід був паламарем, мати – домогосподаркою. Навчався у приходській школі м. Бершаді. Коли сім'я переїхала у Вінницю, навчання продовжив у реальному училищі. Під час першої світової війни був прапорщиком артилерії. Воював у Карпатах, проявив хоробрість, за що не раз був відзначений. Закінчив лісовий інститут у Польщі. Все життя, окрім відсидки п'яти років у гулагівських таборах, віддав лісовій справі, де був визнаним авторитетом, новатором.