ДомашнІй "оселедець"Сиру рибу (товстолобик) почистити, нарізати шматочками, добре промити. Скласти в банку й залити холодним маринадом. Потримати протягом 2 діб у холодильнику. Через дві доби "оселедець" готовий. Подавати до столу з олією та цибулею. Маринад: літр води, 1,5 ст. ложки насіння коріандру, 2-3 лаврових листки, 5-6 горошин духмяного перцю, 200-250 г солі. Маринад довести до кипіння, охолодити.
Докладніше »»»»
(Десять делікатесів для довголіття) Після багаторічних досліджень учені склали список з 10 продуктів, які продовжують життя на 15-30 років, якщо, звісно, вживати їх постійно. Саме ці продукти допоможуть людині протягом тривалого часу зберігати гарну психічну і фізичну форму. Це: нежирне молоко, картопля, помідори, шпинат, риба, банани, чорний хліб з борошна грубого помолу, цитрусові, квасоля, рослинна олія. Вони забезпечують організм усім необхідним і не містять шкідливих для здоров'я речовин, в них мало солей, жирів, калорій.
У свято кожна жінка думає про те, чим би порадувати й здивувати домашніх або коханого. Створити кулінарний шедевр, навіть із простих буденних продуктів, допоможуть спеції.У ті або інші страви додають різні набори спецій.Для випічки використовують гвоздику, імбир, кардамон, апельсинову шкірку, аніс, ваніль.До страв із птиці годяться майоран, розмарин, чебрець, шавлія, васильки.Страви з риби не обійдуться без лаврового листа, перцю, імбиру, цибулі, коріандру, гірчиці, кропу.
Наприкінці вересня усі господарі та господині беруться квасити капусту. Її на зиму заготовляють значно більше, аніж солених огірочків, маринованих помідорчиків, фаршированих баклажанчиків... І не дивно – адже квашена капуста, це, по-перше, найпростіший і дуже смачний салат, який треба лише приправити олією і можна подавати до будь-якої другої страви, а по-друге, це справжня скарбниця вітаміну С. А він, як відомо, наш найперший помічник у боротьбі зі застудами та грипом.
І це реальність! Кавуни можна успішно зберігати свіжими впродовж 3-4 місяців. Для цього їх треба у стані молочно-воскової зрілості помістити в дерев'яну діжку і пересипати сухим деревним попелом. Плоди не повинні торкатися стінок діжки та один одного. Зверху треба насипати товстий шар попелу і ємкість герметично закупорити кришкою. Зберігати таку діжку слід у сухому погребі.
в томатному соусІ, фаршированІ рисом Баклажани – 600 г, білий винний оцет – 1 ст. л., бульйон овочевий (гарячий) – 750 мл, цибулина, олія – 7 ст. л., горіхи кедрові – 2 ст. л., рис білий – 175 г, сіль – 4 г, сир тертий – 25 г, томатний соус – 300 мл. Розрізати баклажани уздовж і видалити м'якоть, змастити двома столовими ложками олії і випікати на листі при температурі 200 градусів 6-8 хвилин. Нарізати м'якуш, розігріти решту олії в каструлі, додати посічену цибулю і тушкувати на повільному вогні 3-4 хвилини до м'якості. Додати рис і бульйон, перемішати і варити, не накриваючи кришкою, 15 хвилин.
Замість покупного і зробленого з хімії лимонаду в домашніх умовах можна приготувати напій не менш смачний, до того ж дуже корисний! Для цього варто взяти 2 лимони, 1,5 склянки цукру і 3 л холодної кип'яченої води. Ну, а тепер за роботу. Очищені від шкірки лимони подрібніть, вийміть кісточки. Залийте подрібнені лимони в емальованій каструлі трьома літрами холодної кип'яченої води, додайте цукор і доведіть до кипіння.