з Тирлівки Григорія Дем'яновича Ковбасюка, видатного вченого-хірурга, який 40 років очолював хірургічну службу Білої Церкви і торік трагічно загинув, готується до друку.Автор книги академік Олексій Пшонківський просить бершадчан, особливо з Шляхової та Тирлівки, надати допомогу у виданні. Банківські реквізити: 2392462870, код банку 321121, р/р 260076872 в філії "Райффайзен банк Аваль". Фізична особа Пшонківський О.В.
Продукція ТОВ "Сузір'я Водолій" не потребує особливої реклами. Кожен, хто хоч раз пробував цієї джерельної води з поетичною назвою "Зеленогайська", вже не забуде її неповторного смаку. Адже вона добувається з артезіанської свердловини глибиною 92 метри, яка розташована у мальовничому куточку Поділля – Зеленому Гаю, звідки і пішла її назва.
Докладніше »»»»
Під такою назвою відбувся концерт в бирлівському будинку культури. Ведучі Інна Підлубна та Лілія Білозір змістом програми, майстерністю спілкування з присутніми можуть змагатися зі столичними ведучими подібних заходів. Голова села Іван Дмитрович Прудченко звернувся до всіх присутніх з теплими словами привітань. "Нехай лине наша пісняВід хати до хати!Прославляймо Україну –Нашу неньку-матір!"На ці слова ведучої відповів Владислав Головатий піснею "Україно моя". Гарно одягнений, в білому костюмі, цей дванадцятирічний шестикласник своїм співом зачарував всіх присутніх в залі. А я, дивлячись на нього, пригадала хлопчика з Італії – Робертіно Лоретті. Тепер маємо свого Владислава, з української Бирлівки. Приєднався до виступу на цьому святі ще зовсім маленький красень-морячок, а потім козачок молоденький Володимир Недбайло. Чудово прозвучали в його виконанні пісні "Бескозырка" та "Казак молоденький". Сподіваюсь, що згодом і село Велика Киріївка, де проживає хлопчик, гордитиметься його талантом.
Здавалося б, коло обов'язків у кожного з сільських голів однакове. Однак підходи до їх виконання відрізняються. В окремих селах навіть дуже. Саме тому варто дещо розповісти про Голдашівку та діяльність голови Т.В. Волошиної.За фахом вона педагог і сільським головою не народилася. У це село прийшла у 1983 році. Працювала вчителькою, заступником, директором школи. І вже друге скликання вона голова села.
«Голод та голодомор на Поділлі 1920-1940 рр.» – саме так називається книга, презентація якої відбулася у понеділок в приміщенні райдержадміністрації, де зібралися начальники управлінь та відділів РДА, районної ради, керівники підприємств, установ і організацій, районних служб.
(із циклу „Слово на долоні”)За свІтами – свІтиПо-різному називають зараз магазини та інші заклади. Дехто прагне оригінально виділитися серед інших, щоб привабити потенційних відвідувачів. Але й у цій справі намітилися тенденції, які свідчать про бідність фантазії власників. Скажімо, час від часу у різних містах і селах зустрічаю назви із словом „світ”: „Cвіт сантехніки”, „Світ дзеркал”, „Світ столів”, „Світ стільців”, „Книжковий світ” і т.д. А якось в одному західноукраїнському місті побачив вивіску „М’ясний світ”. І подумалося: а якби у першому слові взяти і відкинути першу літеру? І тоді б словосполучення набуло б нового і несподіваного значення: Ясний світ. Взагалі, треба відходити від штампів, шукати яскраві та емоційні слова, яких так багато у нашій мові.
ПЕРЕДІЛ,або Чому згасає “Зоря” в Серебрії?Коли під’їжджали до цього невеликого села, чомусь пригадалися слова із вірша нашого земляка, уродженця Тростянця Кирила Курашкевича:Серебрія! Правда, гарне слово?Мов курличуть в небі журавлі…І хоч сказано це зовсім про іншу Серебрію, розміщену на південному заході області, усе ж такі слова пасують і до мальовничого села на південному сході Вінниччини. Але прощальне осіннє різнобарв’я аж ніяк не відповідає настроям, якими переймається село.