що якихось конкретних історичних даних про його заснування немає. За переказами, через цю місцевість колись пролягав чумацький шлях, і подорожні зупинялися біля тутешнього струмка, який і по сьогодні без назви, щоб відпочити, напоїти худобу. Ймовірно, через це саму місцевість називали Кринички.
Докладніше »»»»
Продовженням доброї традиції, яку започаткували багато років назад, став обмінний концерт творчих колективів Бершадського і Теплицького районів, приурочений Дню Конституції України. Задовго до його початку зала районного будинку культури була вщерть заповнена глядачами. Тут і ветерани війни та праці, знані в районі люди, делегації із сіл. Адже у пам'яті залишилися чудові виступи бершадчан, їх свята до музики, мистецтва любов. У фойє районного будинку культури гості демонстрували виставку "Із бабусиної скрині" – експонати Бершадського краєзнавчого музею – старовинний жіночий прикид сіл Бершадчини.
У понеділок в Теплику відбувся обмінний концерт творчих колективів Бершадщини до Дня Конституції в рамках святкування 75-річчя створення Вінницької області. В ньому взяли участь народні аматорські жіночий вокальний ансамбль "Козачка" та ансамбль троїстих музик "Подоляни" районного будинку культури, народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль Яланецького, фольклорний колектив Бирлівського і народний аматорський фольклорний колектив Війтівського СБК. Виступали і юні учасники художньої самодіяльності – дитячий вокальний ансамбль "Незабудки" і неперевершений зразковий ансамбль естрадного танцю "Мрія" РБК.Тепличани отримали велике задоволення від концертної програми сусідів
Під такою назвою вийшла з друку друга збірка Лідії Зарічанської. У книзі вміщені пісні про наше квітуче Поділля, написані в народному стилі для хорових колективів, ансамблів, дуетів тощо. Твори систематизовані згідно з річними календарними планами працівників культури. Вони можуть бути використані при проведенні масових заходів.
Мама – перше слово, яке вимовляє дитина. Мама – ти єдина в житті найрідніша людина. Мама виглядає завжди нас у свого віконця, Мама – сива ластівка, перший промінчик ласкавого сонця.
Відбувся 15-й дитячо-юнацький естрадний конкурс "Музична парасолька-2007", в якому взяли участь понад 700 талановитих дітей.Конкурс проходив у форматі фестивалю, і всі його учасники отримали дипломи і подарунки. В цей час працювала і відбіркова комісія IV Міжнародного конкурсу "Музична парасолька", який відбудеться у Вінниці в кінці квітня. В ньому братимуть участь конкурсанти з Польщі, Болгарії, Румунії, Грузії, Росії, Литви, Естонії, Молдови, Білорусі, Македонії та багатьох регіонів України.
Це село добре відоме за межами області і, насамперед, багаторічними трудовими здобутками. Однак ще більшої відомості набула Баланівка як історична місцина – з часу свого заснування від першого поселення Аврама Балана в 1015 році. Про всі історичні етапи розвитку цього неповторного населеного пункту можна дізнатися в чудовому місцевому краєзнавчому музеї, яким багато років завідувала великий знавець рідного краю, ветеран педагогічної ниви Галина Мефодіївна Невеличко. Розташований у історичній вежі, музей увібрав в себе все найсуттєвіше, що можна було відшукати в баланівчан – від найдавніших до нинішніх часів.Експозиції також розміщені нестандартно, лабіринтно й інтригують кожного відвідувача. Подібного музею в області немає, а численні відгуки всіх, хто тут побував, в тому числі із зарубіжжя, свідчать про високий рівень місцевих краєзнавців.З ініціативи сільської ради, на основі матеріалів музею випущено цікавий буклет, своєрідний історичний опис Баланівки.