Мені – 77 років. Народився, виріс, працював у селі все життя. Пережив голодні 1933 та 1947 роки. Всього було на віку, але такої розрухи не було навіть тоді, коли у 1944 році прогнали німців та румунів.Пущено прахом багатющий п'ятківський колгосп, у якому збирали по 75-85 тисяч центнерів зерна щороку, утримувалося до трьох тисяч голів ВРХ та до чотирьох тисяч свиней. Великі гроші вкладалися у соцкультпобут, щоб тільки людям жилося у добрі та затишку.Тепер страшно дивитися, що з нашим добром зроблено, скоєно, розбито, розтягнено, все позаростало бур'янами. Люди зубожіли. Безробіття. Щороку помирає від 50 до 65 моїх односельчан, а народжується по п'ятеро-семеро. Якщо в школі навчалося від 300 до 350 учнів, то тепер їх 173. У дитячому садку колись було до 180 дітей, тепер їх – 19-26.
Докладніше »»»»
Колись я працювала шляховим майстром на дільниці Бершадь-Шляхова. Хоч вже 28 років на пенсії і мешкаю у місті Чернівці на Буковині, керівництво та колектив філії Бершадського "Райавтодору" не забувають про таких, як я, пенсіонерів. Надсилають вітальні листівки з нагоди дня народження, чи державних свят і навіть грошову допомогу до 8 Березня і 9 Травня. Адже я ще й учасник Великої Вітчизняної війни.
Напередодні першого весняного свята в Устянській ЗОШ І-ІІІ ступенів цілий день було людно і гамірно. Школа розквітла від радісних і привітних усмішок батьків та дітей.Батьки зустрічалися з учителями, приймали привітання від своїх дітей. А потім всі зібралися в актовій залі. Виступила директор школи Т.Д. Гончарук, яка розповіла про роботу педагогічного колективу, успіхи дітей, привітала мамів, бабусь, дівчаток із наступаючим святом.... І розпочалися незвичайні батьківські збори. Зворушливі слова ведучих про талановитих устянських дітей перепліталися з виступами учасників художньої самодіяльності: хор старшокласників, духовий оркестр, ансамбль баяністів, ансамбль народної пісні "Чорнобривці", хореографічна композиція учнів 3-4 класів, художнє читання дівчаток-старшокласниць, запальний український танець "Козачок".
Я зовсім одинока на білому світі – братів, сестер не було, бо мама померла молодою, у 26 років, коли мені було шість. Були двоюрідні та троюрідні родичі, але вони теж давно повмирали, залишилися їхні діти. Є десь дорослий онук, який поїхав на заробітки в чужі держави, і вже 9 років ніякої звісточки не маємо ні я, ні його сім'я – дружина і двоє дітей, які живуть у Дніпропетровську.
Жителі с. Михайлівки звернулися в редакцію "Бершадського краю" зі скаргою про недоліки, які існували при обслуговуванні пасажирів на маршруті Михайлівка-Бершадь. Для вжиття заходів скаргу було направлено голові правління ВАТ "Бершадське АТП 10527" В.Т. Яновському, який повідомив:
Одним із пріоритетних завдань, над яким працює педколектив дитсадка «Барвінок» села Яланця, є відродження звичаїв і традицій рідного краю. Ми прагнемо сформувати у дітей життєву компетентність і наблизити навчальний процес до реального життя, з урахуванням розвитку кожної дитини, при цьому використовуючи гру, як основний вид діяльності дошкільників.
Хочеться мені розповісти про дівчаток і хлопчиків з 5-А і 5-Б класів. Вони беруть активну участь у різноманітних акціях, вікторинах, конкурсах, проводять тимурівські рейди до ветеранів війни, інвалідів, вдів, одиноких. П'ятикласники є частими гостями шкільної і сільської бібліотек. Тому неодноразово на загальношкільних лінійках їх нагороджували почесними грамотами, дипломами, призами тощо.Так, за участь у конкурсі дитячого малюнка "Екологія і ми" були нагороджені учениці 5-Б класу Юлія Тихолаз, Світлана Плахотна.