Пошук по сайту Пошук  |  Новини м. Бершадь та району Новини  |  Довідники: телефони, розклад руху автобусів, телефонні коди, поштові індекси Довідники  |  Безкоштовні оголошення Оголошення  |  Погода в Бершадь. Прогноз погоди на тиждень Прогноз погоди  |  Фото Бершадь Фотоальбом
Бершадь в інтернет - інтернет в Бершадь
" ЛЮДИНА БЕЗ ДРУЗІВ - ЩО ДЕРЕВО БЕЗ КОРІННЯ "
 Новини Новини  Бершадь. Історична довідка Бершадщина  Фото Бершадь Фотоальбом  Програма телепередач на тиждень Програма ТБ  Твори: Поезія Проза Вишиванка  Відправка SMS Djuice Ace&Base Kyivstar SMS  Форуми Бершадського району Форум
 Довідники: телефони, розклад руху автобусів, телефонні коди, поштові індекси Довідники  Безкоштовні оголошення Оголошення  Інтерактивні дослідження Ваша думка  Каталог сайтів Каталог сайтів  Курси валют Курси валют  Погода в Бершадь. Прогноз погоди на тиждень Погода  Пошук по сайту Пошук
     БЕРШАДЬ / Бершадщина / 3агальна інформація

Сучасний сайт про Бершадь знаходиться за адресою: www.bershad.ua

3агальна інформація

Район розміщений у межах лісостепової зони на Південному сході Вінницької області, на Придніпровській і Подільській височинах, природньою межею яких є річка Південний Буг, що ділить район навпіл.

Площа району - 1285,83 кв.км. Населених пунктів 45 Сільських рад - 28, міська рада - 1.

Бершадський район межує із трьома сусідніми районами Вінницької області: Тростянецьким, Теплицьким, Чечельницьким, а також із трьома сусідніми областями - Одеською, Кіровоградською, Черкаською.
Головні річки - Південний Буг, з притоками Дохна, Берладинка, Удич.

Характерними для району є нерудні корисні копалини. Є достатні запаси граніту, глини, кварцевих пісків, каоліну. Загальна чисельність населення Бершадського району складає близько 70 тис. чоловік, в тому числі міського 13 тис. 95% населення району - українці.
Як свідчать археологічні дані, люди в цих місцях жили дуже давно. Це підтверджують кургани епохи бронзи, поселення передскіфського часу, черняхівської культури.

Ще у 4-3 ст. до н.е. на місці сучасного села Лісничого існувало місто Копистирин.
Територія, де зараз розміщений Бершадський район, до 14 ст. перебувала під монголо-татарською владою, згодом - у складі Брацлавського воєводства Литовської держави, а з 1569р. це землі Речі Посполитої. Після Андрусівського миру ці землі відійшли до Польщі, а з 1672р - вони під владою турків, які зруйнували місто і навколишні села.

Жителів району не обійшли стороною і події 1905-1907рр, 1917р, Громадянської війни, голодоморів та колективізації. Під час Громадянської війни влада переходила з рук в руки - німців, денікінців, військ Петлюри, Директорії.
З середини 20х років почали створюватися сільськогосподарські артілі, товариства спільного обробітку землі, колгоспи.

27 лютого 1932 року було утворено Вінницьку область, до якої ввійшли 69 районів, у тому числі Бершадський і Джулинський.
Чорним крилом смерті і страждань пройшовся по Бершадщині штучний голодомор 1932-1933рр. Втрати від нього в районі склали 18186 чоловік.
29 липня 1941 року район було окуповано німецько-румунськими військами, і поділений на дві частини.

На фронтах воювали понад17 тис. бершадців, майже 10 тис. з них загинули.

14 березня 1944 року війська 2-го Українського фронту визволили район від окупантів.
Через два роки по війні - знову жорстоке випробовування голодом. У 1947 році в районі померло близько 2 тис. чоловік.

Бершадський район за післявоєнні роки став одним із провідних в області і в країні по вирощуванню високих врожаїв сільськогосподарських культур.

В 191 році 52112 громадян району (95%) на Всеукраїнському референдумі проголосували за підтвердження акту проголошення незалежності України.

Нині у Бершадському районі - 12 промислових підприємств, 6 будівеельних організацій, 2 автотранспортних підприємства, більше 300 магазинів, 41 заклад громадського харчування.
Райвузол поштового звязку обєднує 29 відділень, працює 29 АТС

Підприємницькою діяльністю займаються близько 2 тис. чол.
Найбільшими промисловими підприємствами є: "Бершадський спиртовий завод", "Бершадьмолоко", "Бершадський пивокомбінат", "Бершадський електротехнічний завод" "Бершадське районне підприємство "Агромаш""
У селі Війтівці розташований потужний птахокамбінат "Бершадський"

У районі 40 загальноосвітніх шкіл, професійно-технічна та дитяча музична школи.
Функціонують станції юних техніків і юних натуралістів, будинок дитячої творчості, дитячо-юнацька спортивна школа. З 1967 року працює медичне училище - навчальний заклад І рівня акредитації.

Крім центральної районної лікарні та поліклініки є 7 дільничних лікарень, 6 лікарняних амбулаторій, 3 амбулаторії сімейної медицини, 26 фельдшерсько-акушерських пункти, санітарно-епідеміологічна станція.

До послугів жителів району 44 заклади культури клубного типу, 40 бібліотек, районний краєзнавчий музей, музей історії с. Баланівка, музей культури села і галерея художника Прокопа Колісника в Поташні.

Духовні потреби населення забезпечують більше 30 церков Української Православної Церкви, римо-католицька громада, іудейська община.
Найвидатнішими памятками архітектури є сторожова вежа та водяний млин в с. Баланівці, археологічними - кургани епохи бронзи (Бирлівка,Ставки),поселення передскіфського часу (Кошаринці).

Бершадський район багатий на прекрасні місця відпочинку.

Запрошуємо на Бершадщину

Наприклад: Бершадь
« Навігація »» 3агальна інформація
» Баланівка
» Березівка
» Берізки-Бершадські
» Бершадь
» Бирлівка
» Велика Киріївка
» Війтівка
» Вовчок
» Ворони
» Глинське
» Голдашівка
» Джулинка
» Дяківка
» Кавкули
» Кидрасівка
» Кошаринці
» Красносілка
» Крушинівка
» Лісниче
» Лугова
» М'якохід
» Мала Киріївка
» Маньківка
» Михайлівка
» Осіївка
» П'ятківка
» Поташня
» Романівка
» Серебрія
» Серединка
» Ставки
» Сумівка
» Теофилівка
» Тернівка
» Тирлівка
» Устя
» Флорино
» Хмарівка
» Чернятка
» Чорна гребля
» Шляхова
» Шумилово
» Яланець

[ Новини · Безкоштовні оголошення · Довідники · Прогноз погоди · Фотоальбом · ТБ рограма ]
Дякуємо за цікавість до нашого ресурсу!
IhorK°©2003-2008
||||||||||| || ||||||||